FAQ

1. Na czym polegają różnice pomiędzy obrożami anty-szczekowymi (ograniczającymi szczekanie)?

Różnice w cenie wynikają z różnych możliwości obróż oraz jakości wykonania.Najtańsze obroże zasilane są bateriami 4lr44, które dość szybko się zużywają. Baterie te są też dość trudno dostępne. Droższe modele zasilane są akumulatorem. Po rozładowaniu takiej obroży podpinamy ją pod ładowarkę sieciową.Tańsze obroże, te do 100zł mają sensor wykrywania szczekania za pomocą dźwięku. Jest to dość zawodny sposób gdyż przypadkowy dźwięk z otoczenia lub inny szczekający pies może aktywować taką obrożę. Obroża może też zostać aktywowana przypadkowo podczas potrącenia jej. Droższe obroże antyszczekowe tj: PET850, PET854 mają czujnik wibracji wykrywający drgania krtani psa co eliminuje problem aktywacji pod wpływem dźwięków z otoczenia czy szczekania innego psa. Modele BC001 czy AT219A mają oprócz czujnika wibracji czujnik dźwięku co dodatkowo chroni przed przypadkową aktywacją obroży.
Modele  PET850 oraz PET854 posiadają regulację czułości pozwalający dobrać ten parametr do głośności szczekania psa. Model PET854 posiada dodatkowo regulację natężenia bodźca elektrycznego, dzięki czemu można dobrać siłę bodźca elektrycznego do wielkości psa.
Droższe modele tj BC001 oraz AT-219a działają automatycznie. Obroże te najpierw napominają psa za pomocą wibracji, gdy to nie skutkuje wyzwalają impulsy elektryczne. Gdy pies mimo wyzwalania impulsu elektrycznego nie przestaje szczekać obroża zwiększa siłę bodźca. Poziomów siły bodźca jest 10. Jeśli pies nie przestanie szczekać po przejściu 10 poziomów obroża wyłącza się na minutę. Po okresie uśpienia gdy pies nadal nie przestał szczekać obroża ponownie się włącza i proces zaczyna się od nowa.
Obroża AT-219a posiada oprócz wibracji oraz impulsu elektrycznego także bodziec w postaci ultradźwięków. Wszystkie trzy rodzaje oddziaływania sprawiają, że jest to najskuteczniejsza obroża w naszej ofercie.

2. Czy możliwy jest odbiór osobisty produktu?

Sprzedawany towar dostępny jest na miejscu w naszym sklepie stacjonarnym w centrum Łodzi na ulicy Wólczańska 247

( na przeciwko Górniaka ). Zapraszamy!

3. Jak długo trzeba czekać na zamówiony towar?

Jedym z priorytetów naszej firmy jest szybka wysyłka. Zamówienia złożone i opłacone w dniu roboczym do godziny 14 wysyłamy tego samego dnia. Przy wybraniu wysyłki kurierem przesyłka dostarczana jest do klienta w następnym dniu roboczym. W przypadku zamówienia przesyłki pocztą dostawa może potrwać o jeden dzień dłużej.

4. Czy sprzedawane obroże posiadają stosowne certyfikaty?

Wszystkie sprzedawane w naszym sklepie produkty posiadają oznaczenia CE informujące o spełnieniu wszystkich europejskich norm bezpieczeństwa. Część produktów posiada amerykański certyfikat CMEA, nie jest on jednak wymagany w Europie.

5. W jakich godzinach czynny jest sklep?

Nasz sklep czynny jest od Poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00- 17:30

6. Które obroże treningowe nadają się dla małych psów poniżej 5kg?

Wszystkie zestawy elektrycznych obroży treningowych posiadają regulację natężenia bodźca elektrycznego dlatego nadają się zarówno dla dużych jak i małych psów. Ze względu na małe rozmiary odbiornika oraz wielkość paska idealną obrożą treningową dla małych psów jest model AT-211W. Jego wymiary to 5cm x3cm x2cm a waga to 31 gram. Elektryczna obroża AT-211W doskonale nadaje się dla ratlerka, cziłały, yorka, pudelka i innych drobnych ras.

7. Czy da się ułożyć drut niewidocznego pastucha w taki sposób żeby pies mógł przechodzić np tylko przez furtkę.

podwójne ułożenie drutu  i skręcenie go na pewnych odcinkach sprawia że w tych miejscach pies może swobodnie przebiegać. Skręcenie dwóch drutów biegnących obok siebie powoduje, że na danym odcinku nie działa pole elektromagnetyczne, które aktywuje obroże. Dzięki temu pies może wydostać się z ogrodzenia w zaplanowanych miejscach. 
Uwaga! Drut ułożony podwójnie musi przebiegać w odstępie min 30cm. Ułożenie drutu w odstępie poniżej 30cm powoduje znaczny zanik pola magnetycznego co skutkować może brakiem aktywacji obroży na danym odcinku ogrodzenia.
Podwójny drut układamy w sposób pokazany na poniższym zdjęciu:
pastuch dla psa podwójny drut

Innym sposobem na umożiwenie psu przebiegania np przez bramę jest wkopanie drutu na głębokość ok 2m pod bramą lub przeciągnięcie go ok. 2m nad ziemią.

Podwójne ułożenie drutu pastucha elektrycznego jest pomocne kiedy nie zależy nam na ustawieniu dużego zasięgu strefy aktywacji obroży. Ma to miejsce wtedy kiedy w danym miejscu istnieje fizyczna bariera w postaci płotu siatki itp. W takim przypaku ustawienie dużego zasięgu pola nie ma większego sensu ponieważ pies nie może swobodnie przebiec w tym miejscu. Podwójne ułoenie drutu w tym miejscu (minimalna odległość to ok 50cm) sprawi że pies będzie mógł cieszyć się większym terenem wybiegu nie pomniejszonym przez dużą strefę rażenia obroży.

8. Jak przeprowadzić drut od centralki do granicy ogrodzenia żeby pies mógł swobodnie nad nim przebiegać?

Skręcenie dwóch przeciwległych fragmentów drutu ogrodzeniowego na pewnym odcinku powoduje zanik pola magnetycznego w tym miejscu. Pies może swobodnie przebiegać nad tak przeprowadzonym fragmentem ogrodzenia. Pamiętać należy że długość skręconego odcinka aby pies mógł nad nim bez przeszkód przebiegać powinna wynosić conajmniej 3 metry.  

Na poniższym rysunku pies może swobodnie biegać wokół domu bez aktywacji obroży elektrycznej i wyzwalania impulsu elektrycznego. 

niewidoczne ogrodzenie dla psa

9. W jaki sposób ogrodzić za pomocą pastucha elektrycznego ogród zapewniająć psu dostęp do jednej strony domu?

Ułożenie drutu na poniższym rysunku sprawia że pies ma dostęp tylko z jednej strony domu. Takie rozmieszczenie drutu pastucha stosuje się najczęściej kiedy chcemy zabronić psu dostępu do ogrodu.

elektryczne ogrodzenie dla psa ogrodzenie dla psa

10. Jak oddzielić od siebie dwa psy tak żeby jeden biegał po ogrodzie a drugi z tyłu domu?

niewidoczne ogrodzenie dla psa


11. Ile wynosi żywotność akumulatora w obroży elektrycznej i czy po zużyciu można go wymienić.

Długość okresu eksploatacji akumulatora to ok 500 cykli. W zależności od częstości używania oraz stosowania się do zaleceń producenta trwałość akumulatora może wynosić od 3-5 lat.
Po zużyciu akumulatora sprzęt można odesłać do naszego serwisu w celu jego wymiany. Koszt wymiany zależy od modelu obroży.

12. Mój pies ma grubą sierść czy  elektryczna obroża będzie działać?

W zestawie z każdą obrożą elektryczną znajduje się komplet dłuższych elektrod na wymianę. Dłuższe elektrody mają ok. 2cm długości. Przy wyjątkowo długiej scierści można ją podciąć w miejscu stykania elektrod obroży ze skórą psa. Dla lepszego przewodnictwa sierść w okolicach obroży można zwilżyć wodą.

13. Pies chodzi po płocie siatce, pies ucieka przez płot, podkopuje ogrodzenie, niszczy siatkę. Czy drut ogrodzeniowy można rozwiesić na siatce lub płocie?

Tak drut można rozciągnąć na ogrodzeniu. Drutu nie powinno umieszczać się wyżej niż 50cm nad ziemią ponieważ wyższe ułożenie przewodu powoduje, że pies może podejść bliżej do granicy ogrodzenia. Umieszczenie drutu na wysokości ok 2 metrów powoduje, że pies może swobodnie przebiegać pod nim bez uaktywniania obroży.
Przewód ogrodzeniowy można też wkopać pod siatką układając go podwójnie w odległości 30-50cm od siebie. Przy takim ułożeniu drutu pole elektromagnetyczne aktywujące obrożę spada do ok 50cm co powoduje że obroża aktywuje się tylko kiedy pies podejdzie blisko do płoty siatki czy ogrodzenia (patrz zdjęcie nr.7).

14. Witam
Jestem zainteresowany zakupem skutecznego pastucha do psów, mam teriera rosyjskiego ok 45 kg, który z systemów mi Pan proponuje, ceny się znacznie różnią i nie wiem czy najtańszy z systemów by mi wystarczył, jeśli jest skuteczny nie chciałbym przepłacać. Nadmieniam , że mój pies przeskakuje przez płot i ucieka na wędrówki. Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam. 
Mariusz

Jeśli chodzi o najtańsze pastuchy to mają one kilka wad:
  • Obroża na trudno dostępne w sklepach baterie 4LR44
  • Obroża nie jest wodoodporna przez co może ulec uszkodzeniu po intensywnych opadach deszczu lub kąpieli psa w kałuży itp.
  • Bardzo cienki drut, który można przerwać w dłoniach, Jest to kłopotliwe kiedy drut ulega uszkodzeniu. Wtedy system przestaje działać i jeśli drut jest zakopany w ziemi ciężko ocenić w którym miejscu nastąpiło uszkodzenie. Czasami drut może przełamać się w izolacji i wtedy nawet po wydostaniu drutu nie można ustalić miejsca uszkodzenia.
 
Dlatego proponujemy zestawy nieco droższe ale pozbawione tych wad np:
PET803, A200, Ht026W
 
Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku jest nasz najnowszy pastuch 2 w 1.
Łączy on cechy pastucha oraz obroży treningowej. Pies wyposażony jest w odbiornik, który wyzwala impulsy elektryczne kiedy pies zbliża się do ogrodzenia. Dodatkowo za pomocą pilota również możemy powodować wyzwalanie impulsów korygujących niewłaściwe zachowanie psa.
Więcej o tym produkcie tutaj:
 
 

15. 

Zamierzam zakupić ten lokalizator dla psa myśliwskiego. Używam lokalizatora radiowego, który nie sprawdza się całkowicie w terenie zalesionym i jednocześnie górzystym, ponieważ gubi sygnał i namierzenie psa trwa czasami i kilkanaście minut.
 
W związku z tym mam pytania:
 
1. Jak APPELLO 4P działa na terenach, gdzie nie ma zasięgu żadnej sieci GSM? Czy poprzez sam GPS będzie można widzieć na mapie lokalizację moją i psa?
 
2. W opisie stoi, iż " Całkowity roczny koszt używania karty SIM do celów śledzenia to 25zł". Można prosić o szersze wyjaśnienie? W jakiej sieci GSM najlepiej wykupić taką kartę SIM? Czy jest to jakiś specjalny jej rodzaj?
 
3. Czy są jeszcze jakieś inne cechy loklaiztora, o których należy wiedzieć przy specyfice używania w terenach leśnych?

Ad.1
Gdy nie ma zasięgu żadnej sieci urządzenie nadal otrzymuje dane GPS z satelity ale nie może przesłać do nas informacji o swoim położeniu. W aplikacji na telefonie widać wtedy ostatnią pozycję psa w której miał zasięg GSM. Pies pozostając w ruchu w końcu natrafi na jakąś siec i wtedy lokalizator prześle nam informację o położeniu.
AD.2
Żeby zamknąć się w tej kwocie należy kupić kartę Orange z internetem. Trzeba uruchomić usługę Orange Free wpisać ko0d aktywacji karty na cały rok i doładować kartę kwotą 25 zł i wykupić najtańszy pakiet internetowy.
 
AD.3
W gęstym lesie urządzenie może tracić sygnał GPS wtedy namierzanie automatycznie przechodzi na lokalizację po nadajnikach GSM. Ten rodzaj namierzania jest mniej dokładny.


16.
Jakie są całkowite koszty używania lokalizatora GPS, np koszt abonamentu, doładowania karty sim?

W naszej ofercie posiadamy lokalizatory GPS komunikujące się poprzez GPRS z aplikacją na telefonie komórkowym lub z platformą internetową do śledzenia. Na cały rok intensywnego użytkowania wystarcza pakiet 1GB. Koszt takiego pakietu u różnych operatorów wacha się w przedziale 10-30zł. 
Niestety wykupiony transfer najczęściej aktywny jest tylko przez miesiąc po upływie, którego czynność trzeba powtórzyć. Na szczęście można tego uniknąć kupując kartę np. Orange Free, na której aktywujemy specjalnym kodem usługę "Rok Ważności Konta". Następnie wykupujemy pakiet transferu danych którym możemy cieszyć się przez okrągły rok bez konieczności pilnowania daty upływu ważności i ciągłych doładowań. Minusem tego rozwiązania jest to że usługę "Rok Ważności Konta" można aktywować dopiero po3 miesiącach używania karty.
Inną ciekawą opcję dla użytkowników lokalizatora GPS oferuje Virgin Mobile. Wykupujemy tutaj za 30zł pakiet 1GB transferu danych i po 30 dniach przedłużamy jego ważność poprzez zasilenie karty kwotą 2 zł. Wadą tego rozwiązania jest konieczność pamiętania o comiesięcznych doładowaniach.

Korzystanie z naszych map oraz aplikacji mobilnych i platform internetowych jest darmowy, nie pobieramy opłaty abonamentowej. Jedyny koszt użytkowania naszych lokalizatorów wiąże się z utrzymaniem aktywności karty SIM.